R.E.M. – Out of Time (cd+dvd, digipak, reedycja 2005) – 1991

Może zacznę dość nietypowo, ale „Out of Time” to pozycja obowiązkowa. Dość myląca może być ilość gwiazdek, ale jest tu dość podobnie jak z ostatnim albumem Pink Floydów. Po prostu pewien utwór to jeden z najgenialniejszych tworów zespołu (tak jak we wspomnianym „The Division Bell” był to „High Hopes”). „Losing my Religion” chyba nikomu nie trzeba przedstawiać… a jeśli trzeba, to wystarczy kliknąć tutaj.

No ale co z resztą albumu? W większości to naprawdę miłe dla ucha piosenki, które trzymają poziom przez całe 40 minut. Zostały one zaaranżowane w taki sposób, że ciężko teraz by mi było je wyobrazić sobie na innym albumie. Za spójność niewątpliwy plus (bo to, że po „Radio Song” wskakuje całkiem niepasujący „Losing my Religion” można już wybaczyć). Niestety im więcej słucham albumu, tym szybciej jestem znudzony. Perfekcyjna produkcja i dopieszczenie wszelkich elementów wraz z piękną orkiestrą niestety nie wystarcza na długo. Zabrakło tutaj czegoś, co panowie całe szczęście (dla siebie jak i całej muzyki rockowej) odnaleźli już niedługo – songwritingu. Bo na następnym albumie wszystko już grało tak idealnie, że obecnie jest to jedna z moich najbardziej ukochanych płyt.

Co z tym „Out of Time’em”? Oczywiście polecam posłuchać całości (płyta również idealnie pasuje jako nieinwazyjne tło muzyczne), ale to co najlepsze w warnerowskim obliczu zespołu, miało dopiero nadejść…

Zalety znakomitej produkcji ujawniają się podczas słuchania bardzo dobrze zrealizowanej wersji 5.1 na dodatkowym dysku DVD. Naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić, wszystko gra tak jak powinno.

Jako, że jest to edycja specjalna, to oprócz dodatkowego dysku DVD otrzymaliśmy też rozszerzoną książeczkę. I ktoś tu chyba chciał kogoś wku…rzyć, bo za każdym razem jak ją rozłożę, muszę się męczyć z 10 minut żeby ją złożyć. Poza tym artworki są dość chaotyczne, jest tu po trochu wszystkiego: grafiki, zdjęcia, tekstury, nawet znalazło się miejsce na komiks. Ale to nic, bo jakimś cudem wydawnictwo wygląda naprawdę fajnie.

Ocena albumu: 3

R.E.M. - Out of Time CD+DVD
Prezentacja
R.E.M. - Out of Time CD+DVD
Przód
R.E.M. - Out of Time CD+DVD
Środek
R.E.M. - Out of Time CD+DVD
Środek
R.E.M. - Out of Time CD+DVD
Książeczka
R.E.M. - Out of Time CD+DVD
Książeczka
R.E.M. - Out of Time CD+DVD
Książeczka
R.E.M. - Out of Time CD+DVD
Tył
Barcode / Kod kreskowy 081227395124
Wytwórnia Warner Music Group Company
Nr. Katalogowy 8122-73951-2
Wydawnictwo zawiera 3 – panelowy Digipak, rozkładaną w dziwaczny sposób książeczkę, 2 płyty
Ocena Ocena za wydanieOcena za wydanie
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s