Pink Floyd – The Dark Side of the Moon (hybrid sacd, jewelcase, 30th Anniversary Edition, reedycja 2003) – 1973

Moja pierwsza edycja tego Pink Floydowskiego klasyku. Akurat w sklepach wojowała ta edycja, a inne były raczej ciężko dostępne. Po tym jak dowiedziałem się co to w ogóle jest ten „Super audio CD” postanowiłem zamówić. Przecież ojciec niedawno kupił nowy sprzęt grający, to jak może nie działać?

No i cóż, okazało się, że odtwarzanie tej technologii jest tylko dla wybranych szczęściarzy i nasz Pioneer sobie z nią nie poradził. Ale nic straconego – hybrydowe SACD można odtwarzać również jako najzwyklejszy CD-ek. I rzeczywiście, co prawda płyta musiała się trochę pokręcić zanim się załączyła. Przynajmniej tak było na początku, teraz DVD w ogóle nie rozpoznaje typu płyty i w zasadzie mogę ją posłuchać tylko na komputerze… Tak więc jak nie jesteśmy pewni czy nasz odtwarzacz poradzi sobie z (nawet hybrydowymi) SACD, to lepiej nie ryzykować.

A jeśli chodzi o fizyczną stronę wydania – podoba mi się! Nowa wersja okładki została fajnie zaprojektowana (z jednej strony jest to stary dobry pryzmat, a z drugiej bez problemu można odróżnić tą edycję od innych). Książeczka, choć dość skromna, to jednak pełna jest ciekawych grafik, które były inspirowane albumem. No i oczywiście teksty, lista płac, więc wszystko co powinno się znaleźć w takiej edycji. Szkoda tylko, że użyto papieru kiepskiej jakości. Gdy kupowałem to wydanie, wcale nie było takie drogie, bodaj 50 zł. Teraz chyba jego wartość trochę wzrosła…

Inną wersję albumu można zobaczyć tutaj.

Ocena albumu: 5

Pink Floyd - The Dark Side of the Moon SACD
Okładka
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon SACD
Środek
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon SACD
Bok
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon SACD
Książeczka
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon SACD
Książeczka
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon SACD
Książeczka
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon SACD
Tył
Barcode / Kod kreskowy 724358213621
Wytwórnia EMI
Nr. Katalogowy 582 1362
Wydawnictwo zawiera Jewelcase, 20-stronicową książeczkę, płytę super audio CD
Ocena

Ocena za wydanie

Reklamy

5 myśli w temacie “Pink Floyd – The Dark Side of the Moon (hybrid sacd, jewelcase, 30th Anniversary Edition, reedycja 2003) – 1973”

  1. Jeżeli jesteś zainteresowany sprzedażą tego egzemplarza mogę odkupić od Ciebie. Miałem tę płytę w SACD i mam odtwarzacz na SACD. Płyta gdzieś mi zniknęła ???? Nie wiem …wyparowała. Jak coś to pisz na maila to jakoś się dogadamy newans@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s